Strona wykorzystuje pliki cookies

Więcej o sposobie korzystania z nich znajdziesz w polityce plików cookies.

MOVABLE HOUSE – Dom Współczesnego Nomada
Kreatywny konkurs dla młodych architektów i projektantów
22 listopada 2022 roku

Jesteś architektem lub projektantem? Interesujesz się designem i lubisz wyzwania? Świetnie się składa! Wracamy z nową edycją konkursu dla młodych architektów i projektantów.

Temat tegorocznej edycji: „MOVABLE HOUSE – Dom Współczesnego Nomada”

Dom, który podąża za tobą… Czy to możliwe?
Zacznij kreatywną przygodę projektując dom dla współczesnego Nomada…
Dom, który praktycznie zabierzesz wszędzie! Tam gdzie pracujesz i tam gdzie wypoczywasz! Dom z unoszonym dachem, albo z tarasem na dachu!

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie projektu „MOVABLE HOUSE – Dom Współczesnego Nomada”. Może to być adaptacja istniejącego pojazdu na jeżdżący dom albo zbudowanie go od podstaw z wykorzystaniem oferowanych przez firmy motoryzacyjne podwozi do zabudowy. Musi to być jednak indywidualna przestrzeń mieszkalna gotowa do zamieszkania od zaraz.

Celem konkursu jest zainspirowanie do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED, i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych. Liczymy bardzo na kreatywność i różnorodność pomysłów.

Organizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem 30-tych Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskim środowiskiem architektów.

Sponsorem Konkursu jest firma Kanlux.

Termin zgłoszeń: 31.01.2023.

Zgłoszenia na Konkurs przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną, przy użyciu usługi WeTransfer. Projekty należy przesyłać na adres e-mail Sekretarza Konkursu: elzbieta.dajer@agencjasoma.pl w terminie do 31.01.2023 roku.