Strona wykorzystuje pliki cookies

Więcej o sposobie korzystania z nich znajdziesz w polityce plików cookies.

Startują nowe edycje konkursów Movable House – Dom współczesnego Nomada oraz Lampa systemowa do wnętrz mieszkalnych

 Zapraszamy do udziału w kreatywnych konkursach dla młodych twórców: Lampa systemowa do wnętrz mieszkalnych oraz Movable House – Dom współczesnego Nomada.

Konkursy skierowane są do studentów kierunków artystycznych i architektonicznych oraz młodych projektantów i architektów.

Celem pierwszego konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi technologią LED i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych.
Konkurs architektoniczny ma być inspiracją do potraktowania światła, jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni. W obu konkursach liczymy bardzo na kreatywność i różnorodność pomysłów studentów polskich uczelni.

Organizatorem konkursów jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem 30-tych Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskim środowiskiem architektów.

Lampa systemowa do wnętrz mieszkalnych to Konkurs na kreatywny projekt oprawy oświetleniowej. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie systemowej oprawy oświetleniowej lub opraw do zastosowania we wnętrzach mieszkalnych.

Zadaniem Konkursu Movable House – Dom współczesnego Nomada jest opracowanie projektu domu na kołach. Może to być adaptacja istniejącego pojazdu na jeżdżący dom albo zbudowanie go od podstaw z wykorzystaniem oferowanych przez firmy motoryzacyjne podwozi do zabudowy. Musi to być jednak indywidualna przestrzeń mieszkalna gotowa do zamieszkania od zaraz Istotną rolę w projekcie ma odgrywać również analiza oddziaływania światła zarówno naturalnego jak i naturalnego i sztucznego na charakter i przestrzeń.

Udział w konkursach to sposób na odkrywanie potencjału twórczego i promocję młodych ludzi z pasją, dla których zabawa formą, przestrzenią i materią stanowi wyzwanie oraz pole do realizacji własnych marzeń. Bardzo ważnym zadaniem konkursów jest zainicjowanie kontaktów pomiędzy młodymi projektantami, a polskimi producentami oświetlenia. Chcielibyśmy, aby te kontakty rozwinęły się następnie w różne formy współpracy z dynamicznie rozwijającym się polskim przemysłem oświetleniowym.

Dla zwycięzców obu konkursów przewidziane są nagrody pieniężne i nagrody rzeczowe, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas, 30-tych Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO w dniach 15-17 marca 2023 roku w Warszawie.

Zapraszamy do udziału!